TÜYAP ADANA TARIM VE SERA-BAHÇE FUARLARINA TARIM ZİRVESİ DAMGA VURDU

TÜYAP Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarlarında ilk kez Adana Tarım Zirvesi gerçekleştirildi. Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım’ın da katıldığı Zirve, büyük ilgi gördü. Zirve’nin ilk oturumunda Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele anlatılırken ikinci oturumda Adana Tarımsal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Ekonomiye Katkıları anlatıldı.

TÜYAP ADANA ULUSLARARASI TARIM VE SERA-BAHÇE FUARLARI AÇILIYOR

TÜYAP Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları;  10 bin 800 m² kapalı 24 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 35 bin m²’lik alanda 200 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan Fuarlar, 7-11 Kasım tarihleri arasında tarım profesyonellerini bir araya getiriyor. Fuarlar’da; İran, Gürcistan, Kıbrıs, Libya, Filistin, İsrail ve Lübnan’dan alım heyetleri ağırlanacak. Tarım sektörü ile ilgili her çeşit ürünün ilgililerle buluşacağı Fuarlar’da, 1. Adana Tarım Zirvesi de gerçekleşecek.

TÜRK HAVA YOLLARI, ADANA TARIM FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU ŞİRKETİ OLDU

Çukurova Bölgesi’nin En Büyük Tarım Fuarı’na bu yıl Türk Hava Yolları sponsor oldu. İlk kez Adana’daki bir Fuara sponsor olan Türk Hava Yolları’nın tercihi TÜYAP Adana Tarım Fuarı oldu. 7-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Fuar’da, Türk Hava Yolları tüm yurt dışı uçuşlarda yüzde 20’ye varan indirimli fiyatlar sunuyor.

TÜYAP ADANA ULUSLARARASI TARIM VE SERA-BAHÇE FUARLARI, 12. KEZ KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

TÜYAP Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları;  10 bin 800 m² kapalı 24 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 35 bin m²’lik alanda 250 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açtı. Tarım sektörünü bir araya getiren açılışa, kuzu güzellik yarışması damga vurdu. Yüzlerce kuzu arasından seçilen ilk 3 kuzuya açılışta ödülleri takdim edildi.

BÖLGENİN EN BÜYÜK TARIM FUARI 16- 20 KASIM 2016 TARİHLERİ ARASINDA TÜYAP ADANA' DA ...

Kuruluşumuz Tüyap Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Adana İl Tarım Müdürlüğü, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Ticaret ve Sanayi Odaları, Seyhan, Yüreğir, çevre il ve ilçelerin Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Adana İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği , Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ’nin değerli destekleri ile hazırlanan ADANA TARIM FUARI 2016 - Adana 10. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile ADANA SERA-BAHÇE FUARI 2016 - Adana 10. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı’nın ortak açılışı 16 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 12.00’de Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.